Литвинівська
ЗОШ І-ІІІ ст.
Середа, 21.03.2018, 18:44
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню
Головна Литвинівська школа Наша Литвинівка Педагогічний колектив Методична робота Самоврядуання Класному керівнику Вчителям Учням Батькам Розпорядок школи Гурткова робота Прозорість Шкільний музей Шляхами подвигу та слави Пам’ятаєм, шануєм Шкільна бібліотека Охорона природи Предмет ТЕХНОЛОГІЇ Випускники школи Шкільний форум Каталог файлів Каталог сайтів Фотоальбом Інформація про сайт

Освітянські ресурси


Фотоальбом

Наше опитування
Оцініть наш сайт
javascript:// javascript://
Всього відповідей: 1629

Головна » 2010 » Жовтень » 24 » Міносвіти надало роз’яснення щодо платних послуг у навчальних закладах
09:49
Міносвіти надало роз’яснення щодо платних послуг у навчальних закладах
Платні освітні послуги можуть надаватися поза діяльністю навчального закладу, що фінансується за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів

Прес-служба Міністерства освіти і науки України оприлюднила роз'яснення щодо затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися державними навчальними закладами, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної та комунальної форм власності.

Як зазначається у повідомленні, право навчальних закладів надавати платні освітні та інші послуги визначено законами України, що регулюють освітню галузь ("Про освіту", "Про вищу освіту" тощо).

У 1997 році Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 38 "Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися державними навчальними закладами", відповідно до якої навчальні заклади вже протягом 13 років поспіль надають платні послуги згідно з визначеним переліком.

За цей період, з часу прийняття згаданої постанови, значно розширилися можливості навчальних закладів щодо надання більшого спектра послуг громадянам, зміцнилася їх матеріально-технічна база, введено в дію нові спортивні майданчики, заклади культури та громадського харчування, збільшилась кількість комп'ютерів, обладнаних інтернет-зв'язком, тощо.

З'явилась можливість не лише забезпечувати навчальний процес відповідно до сучасних вимог, задовольняти потреби тих, хто навчається, але й надавати такі ж можливості тим особам, хто бажає отримати додаткові освітні та інші послуги понад державні стандарти.

Крім того, перелік платних послуг, затверджений постановою Кабінету Міністрі України № 796, враховує зміни у законодавстві, що відбулись протягом 13 років, конкретизує та узгоджує платну діяльність у сфері освіти з іншими нормативним актами.

Відповідно до законодавства платні освітні та інші послуги надаються навчальним закладом у позанавчальний час та поза діяльністю, яка фінансується за рахунок загального фонду державного та місцевого бюджетів.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2010 р. № 796 "Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися навчальними закладами, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної і комунальної форми власності" Міністерство освіти і науки видало наказ від 14.10.2010 р. № 949.

У документі наголошується на необхідності взяти до уваги, що платні освітні та інші послуги надаються понад обсяги, встановлені навчальними планами, та поза діяльністю, що фінансується за рахунок коштів загального фонду державного та місцевого бюджетів.

Крім того, зазначено, що платні освітні послуги можуть надаватись структурними підрозділами, які здійснюють навчання громадян за державним замовленням, або створеними для надання платних послуг структурними підрозділами навчального закладу або установи освіти із зазначенням відповідних функцій у положенні про структурний підрозділ та статуті навчального закладу, затвердженими відповідно до законодавства.

Особливо підкреслюється обов'язковість надання послуг у встановленому законодавством порядку та за умови відповідності матеріально-технічної бази навчальних закладів, установ освіти вимогам законодавства, а у разі встановленої законодавством вимоги щодо необхідності ліцензування або отримання дозволів для надання платної послуги вони надаються після отримання таких дозвільних документів.

При наданні платних послуг, що не відносяться безпосередньо до сфери освітньої діяльності, застосовуються нормативно-правові акти, які регулюють надання послуг у відповідній сфері діяльності.

Також зауважено, що надходження, отримані за надання платних освітніх та інших послуг, які не передбачені переліком груп власних надходжень бюджетних установ, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17 травня 2002 р. № 659 "Про затвердження переліку груп власних надходжень бюджетних установ, вимог щодо їх утворення та напрямів використання", до внесення до нього в установленому порядку змін, зараховуються до доходів спеціального фонду державного бюджету як плата за послуги, що надаються бюджетними установами згідно з їх функціональними повноваженнями, або як надходження бюджетних установ від господарської та/або виробничої діяльності, якщо такі надходження отримані внаслідок зазначеної діяльності.

Зазначеним наказом встановлено, що з метою належного виконання положень постанови Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2010 р. № 796 "Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися навчальними закладами, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної і комунальної форми власності" керівники дошкільних, позашкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладів, закладів післядипломної освіти та підвищення кваліфікації, навчально-методичних та інших установ і закладів системи освіти, які підпорядковані Міністерству освіти і науки, затверджують перелік платних освітніх та інших послуг, що надаються навчальним закладом або установою освіти, із зазначенням часу, місця, способу та порядку надання кожної послуги, їх вартості та осіб, відповідальних за їх надання.

Керівники навчальних закладів, інших установ і закладів системи освіти, що підпорядковані Міністерству освіти і науки, зобов'язані розмістити повну та достовірну інформацію щодо переліку платних освітніх та інших послуг, які надаються навчальним закладом або установою освіти, порядку їх надання, вартості, способу та строку оплати у доступних для замовників місцях та у визначені строки, а також відповідно до законодавства оприлюднювати у загальнодержавних друкованих засобах масової інформації та інформаційних збірниках Міністерства освіти і науки вартість освітніх платних послуг, котрі надаються навчальним закладом.

Зазначимо, що кожний навчальний заклад або установа освіти, виходячи з наявних можливостей власної матеріально-технічної бази, кадрового складу працівників, вільних приміщень тощо, самостійно визначатиме, які саме платні освітні та інші послуги надаватиме цей конкретний навчальний заклад.

Відповідальність за встановлення вартості платних освітніх послуг, за їх економічне обґрунтування та якість несе керівництво навчальних закладів, що є характерною рисою їх автономії та самоврядування.

Окрім цього, конкретний для кожного навчального закладу перелік та визначення вартості освітніх послуг має обов'язково узгоджуватися з органами студентського самоврядування та студентськими профспілковими організаціями.

Навчальний заклад не може встановити вартість платної послуги безпідставно. Така вартість розраховується відповідно до спільного наказу Міністерства освіти і науки, Міністерства фінансів та Міністерства економіки від 27 жовтня 1997 року № 383/239/131 "Про затвердження Порядку надання платних послуг державними навчальними закладами".

Плата повинна бути економічно обґрунтованою, а враховуючи те, що, відповідно до законодавства, державні та комунальні навчальні заклади є бюджетним неприбутковими установами, навчальний заклад надає послуги фактично за собівартістю.

Крім того, вартість платних послуг знаходиться під постійним контролем місцевих відділень Державної інспекції по контролю за цінами та Антимонопольного комітету України.

Постановою КМУ від 12 жовтня 2010 р. № 939 внесено зміни до постанови КМУ від 27 серпня 2010 року № 796 "Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися навчальними закладами, іншими установам та закладами системи освіти, що належать до державної і комунальної форми власності", у якій виключено із переліку платних послуг шість пунктів і два викладено в новій редакції.

За матеріалами: Освіта.ua
Дата публікації: 21.10.2010

Переглядів: 724 | Додав: SuperShturman | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Авторизація
Логін:
Пароль:

Гаряча лінія

Вишгородський відділ освіти:
(045-96) 5-45-48
(045-96) 2-50-29

Нове на форумі
 • Комп'ютери (28)
 • Комп'ютер і учень (42)
 • Шкільна форма (56)
 • Шкільний сайт (66)
 • Прогулювання уроків (69)
 • Ставлення до навчання (18)
 • Кондитерські вироби моєї... (90)
 • Шкільний клуб "Легі... (15)
 • Шкільні гуртки. (12)
 • Кумедні історії на урока... (57)
 • Природа нашого краю (56)
 • Інтернет в вашому житті (70)
 • Ставлення до шкільних ди... (9)
 • Спорт (207)
 • Яке місце посідає у вашо... (37)
 • Пропозиції по удосконале... (51)
 • Перли вчителів (17)

 • Нові користувачі
  аріна
  Дрозденко
  ok
  DK

  Пошук

  Календар
  «  Жовтень 2010  »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
      123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  25262728293031

  Друзі сайту

  Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

  Сайт відвідали
  ADMIN, аріна

  Литвинівка © 2018Сайт створено у системі uCoz